Kas mes?

Esame ekologinis Sakalauskų ūkis, užaugintą produkciją perdirbame  vaisių – uogų daržovių perdirbimo ūkio gamyklėlėje „Genutės uogainė“. Ūkininkauti pradėjome 2003 metais, kuomet pasisodinome pirmuosius uogų lysves. Ūkyje vadovaujamės išskirtinai tik ekologiniais principais, siekiame tausoti aplinką, žemės nealinti, o jai atsidėkoti. Tikime, kad tik tokiu būdu užauginta produkcija yra kokybiška, patikima, vertinga bei naudinga. Su kiekvienais metais ūkis keičiasi, „bręsta“, tačiau pagrindinė šaka išlieka ta pati – uogininkystė, sodininkystė. Auginame juoduosius ir raudonuosius serbentus, avietes, braškes, gervuoges, šilauoges, svarainius, putinus, šermukšnius ir kitus retesnius uoginius augalus, turime nedidelį sodą.Šiek tiek auginame retesnių daržovių, pvz. smidrai. Visi uogynai, sodai ir daržas užima apie 20 ha žemės plotą. Nors gyvename netoli Ukmergės, mūsų ūkis įsikūręs vienkiemyje – atokiau nuo intensyvių kelių, oro užterštumo ir triukšmo.

Ekologija

Visas ūkis yra ekologinis, sertifikuotas VŠĮ Ekoagros. Ūkininkaudami laikomės principo: tuo ką užauginame dalinamės su visais bioįvairovės dalyviais, įskaitant paukščius bei vabaliukus. Juk mes taip pat esame ekologinės grandinės dalis, tad puikiai suprantame, kaip svarbu gyventi darnoje su gamta. Mūsų misija šioje grandinėje yra užauginti ir pateikti ekologiškus, sveikus produktus savo klientams. Uoga – karalių maistas, todėl ji būtinai turi būti švari, neužteršta jokiais pesticidais. Siekiame, kad mūsų produktai būtų ir vaistas, ir maistas tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Produkcija

Perdirbti užsiaugintą produkciją pradėjome nuo 2010 metų. Šią veiklą paskatino atsiradęs užaugintų uogų perteklius. Pirmosios tradicinės vos kelių rūšių uogienės patiko mūsų klietams ir augant paklausai įkūrėme „Genutės uogainės“ uogų perdirbimo cechą, kuriame šiuo metu gaminame daugiau kaip 30 įvairių produktų rūšių. Produkciją sudaro uogienės, džemai, tyrės, sultys, sirupai, džiovinti produktai, traškučiai, saldainiukai ir t.t. Daugumą žaliavų naudojamų gamyboje užsiauginame patys savo ūkyje, tad produktai yra visiškai natūralūs. Mūsų uogienės išsiskiria savo gamyba, jas visas verdame pagal tradicinius metodus, nepridedant papildomai jokių tirštiklių ar vandens, tad Jūsų stalą pasiekia tik uogos su tradiciniu koncervantu cukrumi. Kadangi uogos ir vaisiai užauginti ekologiškai, taigi pagaminti produktai turi koncentruotą natūralų skonį. Uogienėse išlieka daug vitaminų, netgi vitamino C. pvz, aviečių uogienėje vit. C rasta 130 mg/100 g., antioksidantų, kitų veikliųjų medžiagų. Valgydami sveikus, ekologiškus produktus ir patys būsite sveiki.